Om oss

En helhetsleverantör
sedan 1970

Vi har i över 50 år sysslat med brunnsborrning och pumpinstallationer i trakterna kring Hudiksvall och Sundsvall. Vi har lång och gedigen erfarenhet, redo och hjälpa dig!

Vi har glädjen att sedan 1994 fått representera Thermia i vår region. Vi har kontinuerligt internutbildningar och håller därför hög kunskapsnivå hos våra medarbetare. Vi är akrediterade SVEP installatörer. (SVEP = Svenska Värmepumpsföreningen)

Medlem i Svenska brunnsborrares branschorganisation. Se Borrföretagen.

När det gäller värmpumpar har vi valt att uteslutande arbeta med Thermias produktsortiment.

Kontakta oss

Maila oss

info@bryngels.se

Ring oss (Sundsvall)

Ring oss (Hälsingland)

Marcus Nordin

Säljare

marcus.nordin@bryngels.se

Håkan Lind

Service

hakan.lind@bryngels.se

Per Persson

Säljare

per.persson@bryngels.se

Pierre Åberg

VD

pierre.aberg@bryngels.se

Jack Pettersson

Har gått i pension

Kontakta Marcus Nordin istället

Margaretha Waax

Ekonomi

margaretha.waax@bryngels.se

Marcus Svensson

marcus.svensson@bryngels.se

Viktor Andersson

viktor.andersson@bryngels.se

Krister Fredriksson

krister.fredriksson@bryngels.se

Frej Källström

frej.kallstrom@bryngels.se

Daniel Olsén

daniel.olsen@bryngels.se

Anna-Karin Åberg

anna-karin.aberg@bryngels.se

Oskar Eriksson

oskar.eriksson@bryngels.se

Rickard Eriksson

rickard.eriksson@bryngels.se

Robin Ljung

robin.ljung@bryngels.se

Nils Nilsson

nils.nilsson@bryngels.se

Johan Petersson

johan.petersson@bryngels.se

Erik Nordin

erik.nordin@bryngels.se

Jörgen Söderström

jorgen.soderstrom@bryngels.se

Vill du bli uppringd?

Fyll i formuläret nedan så hör vi av oss så snart vi bara kan. 

Hitta till oss!

Sundsvall

Fridhemsgatan 78, 854 61

Hudiksvall

Varvsgatan 8, 824 50

Söderhamn

Glamsta 980, 826 95

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse mer information

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng