Om oss

En helhetsleverantör
sedan 1958

Vi har i över 60 år sysslat med brunnsborrning och pumpinstallationer i trakterna kring Hudiksvall och Sundsvall. Vi har lång och gedigen erfarenhet, redo att hjälpa dig!

Vi har glädjen att sedan 1994 fått representera Thermia i vår region. Vi har kontinuerligt internutbildningar och håller därför hög kunskapsnivå hos våra medarbetare. Vi är akrediterade SVEP installatörer. (SVEP = Svenska Värmepumpsföreningen)

Medlem i Svenska brunnsborrares branschorganisation. Se Borrföretagen.

När det gäller värmpumpar har vi valt att uteslutande arbeta med Thermias produktsortiment.

Kontakta oss

Maila oss

info@bryngels.se

Ring oss (Sundsvall)

Ring oss (Hälsingland)

Erik Linde

Säljare

erik.linde@bryngels.se

Mattias Norberg

Säljare

mattias.norberg@bryngels.se

Jimmy Jonasson

Säljare

jimmy.jonasson@bryngels.se

Marcus Nordin

Arbetsledare

marcus.nordin@bryngels.se

Bild på medarbetare

Daniel Olsén

Arbetsledare

daniel.olsen@bryngels.se

Håkan Lind

Håkan Lind

Service

hakan.lind@bryngels.se

Pierre Åberg

Pierre Åberg

VD

pierre.aberg@bryngels.se

Bild på Anna-Karin

Anna-Karin Åberg

Administration / HR

anna-karin.aberg@bryngels.se

Margaretha Waax

Ekonomi

margaretha.waax@bryngels.se

Johan Petersson

johan.petersson@bryngels.se

Viktor Andersson

viktor.andersson@bryngels.se

Krister Fredriksson

krister.fredriksson@bryngels.se

Sakarias Nilsson

sakarias.nilsson@bryngels.se

Tom Eriksson

tom.eriksson@bryngels.se

Robin Ljung

robin.ljung@bryngels.se

Rasmus Wigert

rasmus.wigert@bryngels.se

Linus Nilsson

linus.nilsson@bryngels.se

Robin Gradin

robin.gradin@bryngels.se

Jörgen Söderström

jorgen.soderstrom@bryngels.se

Bild på Håkan

Daniel Byström

daniel.bystrom@bryngels.se

Hugo Bergström

hugo.bergstrom@bryngels.se

Vill du bli uppringd?

Fyll i formuläret nedan så hör vi av oss så snart vi bara kan. 

Hitta till oss!

Sundsvall

Fredsgatan 20, 852 43

Hudiksvall

Varvsgatan 8, 824 50

Söderhamn

Granvägen 1, 826 35

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse mer information

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng