Om oss

En helhetsleverantör
sedan 1958

Vi har i över 60 år sysslat med brunnsborrning och pumpinstallationer och täcker geografiskt nu hela Hälsingland upp till Kramfors med omnejd. Vi har lång och gedigen erfarenhet, redo att hjälpa dig!

Vi har glädjen att sedan 1994 fått representera Thermia i vår region. Vi har kontinuerligt internutbildningar och håller därför hög kunskapsnivå hos våra medarbetare. Vi är akrediterade SVEP installatörer. (SVEP = Svenska Värmepumpsföreningen)

Medlem i Svenska brunnsborrares branschorganisation. Se Borrföretagen.

När det gäller värmpumpar har vi valt att uteslutande arbeta med Thermias produktsortiment.

Kontakta oss

Ring oss (Sundsvall)

Ring oss (Hälsingland)

Erik Linde

Säljare

erik.linde@bryngels.se

Emil Fahlander

Säljare

emil.fahlander@bryngels.se

Jimmy Jonasson

Säljare

jimmy.jonasson@bryngels.se

Mattias Norberg

Verksamhetsansvarig

mattias.norberg@bryngels.se

Bild på medarbetare

Daniel Olsén

Arbetsledare

daniel.olsen@bryngels.se

Håkan Lind

Håkan Lind

Arbetsledare

hakan.lind@bryngels.se

Bild på Anna-Karin

Anna-Karin Åberg

anna-karin.aberg@bryngels.se

anna-karin.aberg@bryngels.se

Pierre Åberg

Pierre Åberg

VD

pierre.aberg@bryngels.se

Pierre Åberg

Elaine Rodin

HR / SAM/Ekonomi

elaine.rodin@bryngels.se

Morgan Aspling

morgan.aspling@bryngels.se

Oskar Eriksson

oskar.eriksson@bryngels.se

Krister Fredriksson

krister.fredriksson@bryngels.se

Sakarias Nilsson

sakarias.nilsson@bryngels.se

Robin Ljung

robin.ljung@bryngels.se

Jörgen Söderström

jorgen.soderstrom@bryngels.se

Bild på Håkan

Kostiantyn Breus

kostiantyn.breus@bryngels.se

Hugo Bergström

hugo.bergstrom@bryngels.se

Robin Gradin

robin.gradin@bryngels.se

Vill Du jobba med oss?

ditt.namn@bryngels.se

Bild på Håkan

Joel Holmgren

joel.holmgren@bryngels.se

Vill du bli uppringd?

Fyll i formuläret nedan så hör vi av oss så snart vi bara kan. 

Genom att godkänna detta sparar vi er information för att du ska kunna ta del av erbjudanden och kampanjer från oss i form av annonser från tredje part och nyhetsbrev.

Hitta till oss!

Sundsvall

Fredsgatan 20, 852 43

Hudiksvall

Granebovägen 3, 824 31

Söderhamn

Granvägen 1, 826 35