Om oss

En helhetsleverantör
sedan 1958

Vi har i över 60 år sysslat med brunnsborrning och pumpinstallationer i trakterna kring Hudiksvall och Sundsvall. Vi har lång och gedigen erfarenhet, redo att hjälpa dig!

Vi har glädjen att sedan 1994 fått representera Thermia i vår region. Vi har kontinuerligt internutbildningar och håller därför hög kunskapsnivå hos våra medarbetare. Vi är akrediterade SVEP installatörer. (SVEP = Svenska Värmepumpsföreningen)

Medlem i Svenska brunnsborrares branschorganisation. Se Borrföretagen.

När det gäller värmpumpar har vi valt att uteslutande arbeta med Thermias produktsortiment.

Kontakta oss

Maila oss

info@bryngels.se

Ring oss (Sundsvall)

Ring oss (Hälsingland)

Erik Linde

Säljare

erik.linde@bryngels.se

Christian Sollén

Säljare

christian.sollen@bryngels.se

Jimmy Jonasson

Säljare

jimmy.jonasson@bryngels.se

Lauri Värttö

Arbetsledare

lauri.vartto@bryngels.se

Bild på medarbetare

Daniel Olsén

Arbetsledare

daniel.olsen@bryngels.se

Håkan Lind

Håkan Lind

Arbetsledare

hakan.lind@bryngels.se

Bild på Anna-Karin

Anna-Karin Åberg

Administration / HR

anna-karin.aberg@bryngels.se

Margaretha Waax

Ekonomi

margaretha.waax@bryngels.se

Pierre Åberg

Elaine Rodin

HR / Ekonomi

elaine.rodin@bryngels.se

Mattias Norberg

mattias.norberg@bryngels.se

Oskar Eriksson

oskar.eriksson@bryngels.se

Krister Fredriksson

krister.fredriksson@bryngels.se

Sakarias Nilsson

sakarias.nilsson@bryngels.se

Pierre Åberg

pierre.aberg@bryngels.se

Robin Ljung

robin.ljung@bryngels.se

Rasmus Wigert

rasmus.wigert@bryngels.se

Linus Nilsson

linus.nilsson@bryngels.se

Robin Gradin

robin.gradin@bryngels.se

Jörgen Söderström

jorgen.soderstrom@bryngels.se

Bild på Håkan

Daniel Byström

daniel.bystrom@bryngels.se

Hugo Bergström

hugo.bergstrom@bryngels.se

Oscar Spång

oscar.spang@bryngels.se

Bild på Håkan

Du? Vi har en vakans!

jobb@bryngels.se

Erik Nordqvist

erik.nordqvist@bryngels.se

Vill du bli uppringd?

Fyll i formuläret nedan så hör vi av oss så snart vi bara kan. 

Genom att godkänna detta sparar vi er information för att du ska kunna ta del av erbjudanden och kampanjer från oss i form av annonser från tredje part och nyhetsbrev.

Hitta till oss!

Sundsvall

Fredsgatan 20, 852 43

Hudiksvall

Varvsgatan 8, 824 50

Söderhamn

Granvägen 1, 826 35